Dla naszego klienta, licencjonowanego domu maklerskiego założonego w 2012 roku, nadzorowanego przez KNF, członka warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych, lidera na rynku usług depozytariusza alternatywnych funduszy inwestycyjnych i jednej z najszybciej rozwijających się instytucji rynku finansowego w Polsce, poszukujemy aktualnie osoby na stanowisko:

Warszawa
Nr ref: DDPDF/X/JK/2024
Bankowość / Finanse

Dyrektor Departamentu Przechowywania Instrumentów Finansowych

Celem postawionym przed zatrudnioną osobą jest przejęcie odpowiedzialności za funkcjonowanie Departamentu Przechowywania Instrumentów Finansowych, zarządzanie pracą 8-osobowego zespołu, obsługa istniejących klientów, jak również pozyskiwanie nowych.

Zatrudniona osoba odpowiedzialna będzie za:

  • kontakty z klientami w związku ze świadczeniem przez firmę usług przechowywania lub rejestrowania instrumentów finansowych
  • nadzór nad realizacją budżetu Departamentu oraz celów sprzedażowych
  • kreowanie i wdrażanie nowych produktów i usług związanych z podległymi liniami biznesowymi oraz współpracę z innymi jednostkami organizacyjnymi firmy
  • bezpośredni nadzór nad wszystkimi zadaniami wchodzącymi w zakres prac Departamentu obejmujący m.in.:
    • przechowywanie lub rejestrowanie instrumentów finansowych, w tym prowadzenie rachunków papierów wartościowych i rachunków zbiorczych oraz prowadzenie rachunków pieniężnych (usługi Agent Emisji, Rejestr Akcjonariuszy, Rachunek Papierów Wartościowych, etc.)
    • kontakty z emitentem rejestrowanych instrumentów finansowych oraz informowanie emitenta o wysokości świadczeń należnych z tych instrumentów
    • wystawianie zaświadczeń depozytowych, dokonywanie rozliczeń transakcji
    • weryfikowanie instrumentów finansowych w zakresie niezbędnym do prawidłowego przyjęcia, wydania, zarejestrowania lub wykreślenia
    • wprowadzanie przelewów oraz weryfikowanie poprawności wprowadzonych w przelewach danych,
    • oraz inne wynikające z prawidłowego funkcjonowania departamentu.

Wymagania:

  • doświadczenie na podobnym stanowisku, w tym w zarządzaniu kilkuosobowym zespołem w branży finansowej, najchętniej wyniesionym z pracy w domu maklerskim, ale również mile widziane są osoby z potencjałem, gotowe na kolejne wyzwanie, a wywodzące się z sektora finansowego/bankowego/ obsługi funduszy inwestycyjnych, inne
  • znajomość sektora finansowego i umiejętność swobodnego poruszania się w nim oraz umiejętność generowania okazji biznesowych
  • znajomość prawa finansów, warunków emisji papierów wartościowych
  • umiejętność weryfikacji dokumentacji finansowej od strony biznesowej w zakresie świadczonych usług dla klientów
  • j. angielski - swobodna komunikacja w mowie i w piśmie (obsługa klientów zagranicznych)
  • wykształcenie wyższe w obszarze finansów, bankowości, funduszy inwestycyjnych, pokrewne
  • umiejętność zarządzania zespołem: bardzo dobre umiejętności komunikacyjne, menadżerskie w zakresie motywowania i liderowania zespołu
  • proaktywność w poszukiwaniu nowych możliwości biznesowych, nawiązywaniu kontaktów zewnętrznych i budowaniu długofalowych relacji
  • mile widziana licencja maklera, w tym egzamin zdany na WGPW (makler nadzorujący)
  • mile widziane doświadczenie w zarządzaniu systemami służącymi do prowadzenia rachunków papierów wartościowych ARGOS moduł MBO oraz rejestru akcjonariuszy Risco Cesar.

Oferujemy:

  • pracę w firmie o ugruntowanej pozycji rynkowej, wyróżniającej się silną pozycją na rynku kapitałowym, nieustająco się rozwijającą, z bardzo stabilnie rosnącym biznesem
  • niezależność i samodzielność, w tym możliwość realnego wpływu w działaniu Dyrektora na danym stanowisku
  • możliwość pracy w firmie wyróżniającej się elastycznością, szybko i sprawnie podejmującej decyzje
  • odpowiedni pakiet socjalny.

Prześlij swoje CV

Aplikacje zawierające: CV, list motywacyjny (w jęz. polskim i/lub obcym, jeśli wymagana jest znajomość języka) prosimy przesłać wypełniając poniższy formularz z zaznaczeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych. Informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

    * dopuszczalne pliki *.doc, *.docx, *.pdf, *.odt.
    * maksymalny rozmiar pliku to 2 MB

    Prześlij swoje swoje CV do bazy danych Business Consulting (search & selection)

    Wyślij CV